Novinky

Nové realizácie, leto 2017

Pre našich zákazníkov sme realizovali nové inštalácie klimtizačných jednotiek v rôznych priestoroch a konfiguráciach. Viac v sekcii referencie.

1800 EUR ako dotácia na tepelné čerpadlo pre našich zákazníkov

Ziskali sme Európske osvedčenie "EÚ Certifikovaný technik tepelných čerpadiel" vydané Európskou asociáciou pre tepelné čerpadlá (EHPA) a "Osvedčenie pre inštalatérov tepelných čerpadiel" vydanom Ministerstvom hospodárstva SR. Tieto osvedčenia oprávňujú našich zákazníkov žiadať štátnu dotáciu na tepelné čerpadlá. Aktuálna výška dotácie je 1800 EUR.

Tepelné čerpadlo LG Therma V, najnovšie inštalácie

Pre našich zákazníkov sme realizovali nové inštalácie tepelných čerpadiel LG Therma V. Tieto špičkové tepelné čerpadlá sa dajú nakonfigurovať presne na požiadavky zákazníka a sú vhodné pri rekonštrukciach ako aj pri novostavbách. Viac v sekcii referencie.

Nová realizácia, klimatizácia rodinného domu v Bratislave

Realizovali sme novú inštaláciu klimatizácie v v rodinnom dome v mestskej časti Podunajské Byskupice. Viac v sekcii referencie.

Kontakt

SPLITSYSTEM s.r.o.
Mliekárenská 8
821 09 Bratislava
info@splitsystem.sk
+421 948 32 72 72
www.splitsystem.sk

Referencie, nami dodané a inštalované klimatizácie a tepelné čerpadlá


Multisplitová jednotka v panelovom byte v Ružinove

V Bratislave v mestskej časti Ružinov sme pre nášho zákazníka zrealizovali dodávku a montáž multisplitovej klimatizačnej jednotky. V trojizbovom byte sa klimatizujú všetky miestnosti. Zákazník si vybral jednotky LG Deluxe, ktoré v sebe kombinujú špičkovú energetickú účinnosť, pokročilú filtráciu vzduchu a cenovú prístupnosť. Celkový chladiaci výkon je 7,1 kW.

Príprava klimatizačných rozvodov - RD Rovinka

Pre stavebnú spoločnosť realizujúcu výstavbu rodinného domu v Rovinke sme realizovali prípravu klimatizačných rozvodov pre budúcu montáž klimatizačných jednotiek. V miestnostiach sa inštalácia ukončila v podomietkových boxoch. Takto elegantne ukrytá predpríprava može na svoje použitie čakať aj niekoľko rokov a pritom v dokončenom interiéri "nestraší".

Ďalšia oprava vzduchotechnických rozvodov v nákupnom centre EUROVEA

Pre nášho klienta, správcovskú spoločnosť COFELY, sme v nákupnom centre EUROVEA realizovali ďalšie opravy vzduchotechnických rozvodov v podzemných priestoroch garáži.

Klimatizovanie panelového bytu v Bratislave v Rači

Zákazníčka sa na nás obratila s požiadavkou na klimatizovanie jej 4 izbového bytu v Bratislavskej miestnej časti Rača. Navrhli sme pre ňu riešenie s kombináciou splitovej a multisplitovej klimatizačnej jednotky LG Deluxe. Multisplitová jednotka sa stará o chladenie obývačky a spálne, splitová jednotka chladi chodbu s ktorej sa vstupuje do dvocch detských izieb.

Klimatizovanie serverovne Astoria Palace Bratislava

Dalšia serverovňa, tentokrát pre zákazníka prevádzkujúceho administratívnu budovu Astoria Palace v Bratislave. Voľba padla na klimatizačnú jednotku LG Deluxe s výkonom 3,5 KW. Táto jednotka umožňuje chladenie do -15°C, čo je pre chladenie serverovní dôležité.

Prekládka klimatizačných jednotiek TI a.s., Železničiarska ulica, Bratislava

V lete 2014 sa náš zákazník, Technická inšpekcia a.s., sťahovala do nových priestorov na Železničiarskej ulici v Bratilave. V rámci tohto sťahovania sme realizovali demontaž klimatizačných jednotiek zo starého objektu, ich prevoz a následnú montáž do nových priestov inšpekcie. Spolu sme pracovali so 14 vnútornými klimatizačnými jednotiekami a 6 vonkajšími multisplitovými jednotkami. Pri samotnej montáži bolo nutné požiť manipulačnú techniku.

Klimatizovanie rodinného domu v Nitre

Náš naročný zákazník si pre klimatizovanie kuchyne a obývačky svojho exklusívneho rodinného domu v Nitre vybral stropnú kazetovú klimatizačnú jednotku TOSHIBA s chladiacim výkonom 7,1 kW. Inštalácia bola náročná, ale nezlakli sme sa ani špeciálnejších požiadaviek zákazníka. Jeho konečná spokojnosť nás nesmierne teší.

Klimatizovanie rodinného domu v Malinove - I. etapa

Naša ďalšia zákazníčka sa rozhodla pre kompletné klimatizovanie jej rodinného domu. Z bližiaceho sa prírastku do rodiny a značnej náročnosti prác sa rozhodla svoj zámer realizovať v etapách. V prvej etape sme vyriešili klimatizovanie kuchyne s obývačkou. Inštalovali sme klimatizačnú jednotku LG Deluxe s výkonom 5kW. Určite výborná voľba. Nabudúce sa zameráme na poschodie.

Oprava chillera - administrtívna budova v Bratislave

Pre nášho zákazníka sme sa zhostili úlohy opravy chillera umiestneného na streche budovy, ktorý zabezpečuje výrobu studenej vody pre rozvod fancoilového chladenia. Úspešne. :)

Klimatizácia v panelákovom byte v Karlovej Vsi v Bratislave

Pre našu ďalšiu zákazníčku sme do jej bytu v Bratislavskej Karlovej Vsi dodali a nainštalovali klimatizačnú jednotku LG Deluxe. Klimatizuje sa s ňou obývačka bytu. Vonkajšia jednotka je inštalovaná na balkóne.

Rodinný dom v Stupave

Pre našu klientku sme v Stupave zrealizovali dodávku a montáž dvoch najúspornejších a výkonom a výbavou v súčastnosti nalepších klimatizačných jednotiek Prestige od LG. Klimatizovali sa dva prietory a to obyvačka s pracovňou a spálňa. Vonkajšie jednotky sme umiestnili na podlahovú konzolu na streche garáže a na stenovú konzolu pri spálni.

Byt Šamorín - klimatizovanie obývačky

V Šamoríne, v novostavbe tehlového bytového domu na vrchnom poschodí sme pre nášho klienta inštalovali klimatizačnú jednotku LG DeLuxe. Vonkajšia jednotka bola umiestnená na nástennú konzolu na terase bytu.

Opravy vzduchotechnických rozvodov v nákupnom centre EUROVEA

Pre nášho klienta, správcovskú spoločnosť COFELY, sme v nákupnom centre EUROVEA realizovali opravy vzduchotechnických rozvodov hlavne v podzemných priestoroch garáži.

Klimatizovanie Obecného úradu vo Viničnom

Vo Viničnom sme zrealizovali klimatizovanie kancelárskych priestorov v Spoločenskom dome, ktoré budú následne využívané pracovníkmi ako obecný úrad. Spolu sme v priestorch inštalovali šesť vnútorných nástenných LG Standard a dve vonkajšie klimatizačné jednotky LG s celkovým chladiacim výkonom 14 kW.

Klimatizovanie rodinného domu v Bratislave

V mestskej časti Poddunajské Byskupice sme pre našu zákazníčku realizovali kliamtizovanie troch podkrovných izieb v rodinnom dome. Zákazníčke sme poradili klimatizačné jednotky LG Deluxe, ktoré sú pripojené na jednu multisplitovú vonkajšiu jednotku. Prajeme príjemne chladné leto. :)

Oprava zbabranej inštalácie po inej, nemenovanej firme

V poslednej dobe sa na nás zákazníci obracajú s prosbou o riešenie porúch z dôvodu neodbornej montáže klimatizácii. Ako príklad uvadzame nasledovný prípad. Zákazníčka sa nám ozvala s tym, že už nevie čo má robiť, po inštalácii klimatizačných jednotiek v byte jej začala vlhnúť stena izby a začali sa tvoriť pliesne. Aj takejto požiadavky, opraviť inštaláciu po inej firme, sme sa nezľakli a prislúbili sme našu pomoc. Po rozobratí sme zistili, že "odborná inštalačná firma" pri inštalovaní jednotky prevŕtala kondenzné vedenie v stene. Problém sme lokalizovali, poruchu odstránili a keď sme tam už boli, urobili sme rovno aj vyčistenie a dezinfikáciu klimatizačných jednotiek. Od teraz máme o jednu spokojnú zákazníčku viac. A odkaz pre druhých? Inštalácie za "korunu" vykonávané v poslednej dobe pochybnými firmami sa naozaj nevyplácajú...

Realizácia klimatizovania panelákového bytu v Karlovej Vsi v Bratislave

Náš zákazník vhodne využil stavebné práce spojené s čiastočnou rekonštrukciou bytu na realizáciu jeho klimatizovania. Z tohto dôvodu sme mohli klimatizačné vedenia vhodne a neviditeľne inštalovať. Inštalovanými zariadeniami sa klimatizujú priestory kuchyne a chodby bytu. Použité sú invertorové jednotky LG Deluxe pripojené na jednu vonkajšiu jednotku.

Hokejová hala Bratislava Petržalka - detekcia úniku plynov a chladív

V hokejovej hale v Petržalke sme ralizovali dodávku a inštaláciu systému na detekciu úniku nebezpečných plynov a chladív. Naša spoločnosť vlastní certifikáty od popredných výrobcov týchto detekčných systémov na ich montáž, servis a kalibráciu.

Rekonštrukcia RD v Pezinku, tepelné čerpadlo LG Therma V

Pri rekonštrukcii RD v Pezinku sme dodali a inštalovali tepelné čerpadlo LG Therma V  s výkonom 14kW ako náhradu za neefektívny 15 kW elektrokotol. Tepelné čerpadlo je zapojené do radiatorového vykurovacieho okruhu s automatickým kotlom na uhlie. Systém zároveň zabezpečuje 250 litrový zásobník TUV a existujúce cirkulačné čerpadlo TUV.

Rekonštrukcia chaty Donovaly, dodávka a inštalácia tepelného čerpadla LG Therma V

Pri rekonštrukcii chaty na Donovaloch sme boli oslovený našim zákazníkom s požiadavkou na dodávku a inštaláciu tepelneho čerpadla LG Therma V. Tepelným čerpadlom LG Therma V s výkonom 9kW sa doplnilo existujúce vykurovanie krbovou vložkou a teplovzdušným výmenníkom.

Novostavba RD Košice, dodávka a inštalácia tepelného čerpadla LG Therma V

Pre nášho zákazníka sme do novostavby RD doali a inštalovali tepelné čerpadlo LG Therma V s výkonom 14kW. Na prízemí RD je podlahové kúrenie v kombinácii s radiatormi a na poschodí sú len radiatory. Kúrenársky je systém spojený do jedného okruhu, pričom je podlahové kúrenie riadené zmiešavacím okruhom rozdelovača. V systéme je zaradený 300 litrový zásobník TUV LG.

Klimatizovanie mezonetového bytu, Devínska nová Ves, Bratislava

V Devínskej novej Vsi v Bratislave sme realizovali klimatizovanie mezonetového bytu v ročnej novostavbe. Voľba padla na multisplitovú jednotku LG, ku ktorej sú pripojené tri vnútorné jednotky LG DeLuxe. Odvod kondenzu je realizovaný do zberných nádob.

Klimatizovanie serverovne, Technická Inšpekcia, Bratislava

Pre nášho zákazníka sme do novej serverovne inštalovali novú klimatizačnú jednotku LG DeLuxe. Kedže sa jedná o aplikáciu pre server, doplnili sme jednotku o výstupný modul PQDSB, ktorý bude zabepečovať zapnutie odsávania priestoru v prípade poruchy, alebo výpadku napájania.

Klimatizovanie nových kancelárskych priestorov Technickej Inšpekcie, Bratislava

Z dôvodu výborných skúseností s inštaláciou s pred roka sa náš zákazník rozhodol pre klimatizovanie ďalších kancelárskych priestorov. Realizovali sme dodávku a nainštaláciu multisplitovej vonkajšej jednotky LG s chladiacim výkonom 7,1 kW. Pre vnútorné priestory sme požili dve jednotky Libero E, každá s chladiacim výkonom 3,5 kW. Táto kombinácia poskytuje výborný výkon v spojení s ekonomickou a bezproblémovou prevádzkou.

Klimatizovanie rodinného domu, Zálesie

Pre nášho zákazníka sme zrealizovali klimatizaovanie rodinného domu v Zálesí. Rozhodnutie padlo pre multisplitovú klimatizačnú jednotku LG s troma vnútornými jednotkami LG Standard.

Výmena klimatizačnej jednotky pre server, Technická Inšpekcia, Bratislava

Náš zákazník nás oslovil s požiadavkou na výmenu staršej klimatizačnej jednotky, ktorá zabezpečovala chladenie miestnosti servra. U zákazníka sme inštalovali spoľahlivú invertorovú klimatizačnú jednotku LG Libero E. Kedže sa jedná o aplikáciu pre server, doplnili sme jednotku o zimnú výbavu AQLA a o výstupný modul PQDSB, ktorý bude zabepečovať zapnutie odsávania priestoru v prípade poruchy, alebo výpadku napájania.

Klimatizácia 1 izbového bytu v Bratislave Rači

Pre nášho zákazníka z Bratislavy Rače sme do panelového butu realizovali klimatizáciu izby. Zákazník si vybral invertorový single split system LG Libero E, s výborným pomerom ceny a výkonu, spojenej s ekonomickou a bezproblémovou prevádzkou. Pre klimatizovanie sme navrhli jednotku s chladiacim výkonom 2,5 kW.

Príprava klimatizačných rozvodov, rodinný dom Senec

Pre nášho klienta sme v štádiu hrubej stavby nainštalovali prípravu klimatizačných rozvodov. Po dokončení omietok a maloviek zrealizujeme samotnú montáž zariadení. To pre klienta znamená, že už v hotových interiéroch nebudú potrebné žiadne búracie práce.

Jarná údržba - čistenie a dezinfikácia, Technická Inšpekcia, Bratislava

V priestoroch nášho zákazníka sme realizovali jarnú údržbu všetkých klimatizačných zariadení. Údržba sa skladá z čistenia, dezinfikácie a z kontroly klimatizačného zariadenia, tak aby bolo pripravné na letnú sezónu.
Pri prevádzke klimatizačného zariadenia sa v jeho vnútre zráža vlhkosť, čo v spojení s ideálnou teplotou umožňuje množenie baktérii a plesní. Tie môžu byť príčinou zdravotných ťažkostí a nepríjemného zápachu. Tento problém je možné preventívne riešiť minimálne raz za rok čistením a dezinfekciou klimatizačných jednotiek. Odborný servis klimatizačných jednotiek ale namá vplyv len na kvalitu prostredia, v ktorom sa klimatizácia využíva, ale aj na jej technický stav a následne na väčšiu životnosť zariadení.

Klimatizácia bytu v Moste pri Bratislave

Pre nášho zákazníka z Mostu pri Bratislave sme do novostavby butu v štádiu hrubej stavby najprv inštalovali prípravu pre klimatizačnú jednotku. Nasledne po interiérových úpravach sme pristúpili k montáži samotnej jednotky. Zákazník si vybral invertorový single split system LG Libero E, s výborným pomerom ceny a výkonu, spojenej s ekonomickou a bezproblémovou prevádzkou.Pre klimatizovanie obývacej miestnosti sme navrhli jednotku s chladiacim výkonom 2,5 kW.

Billa Aupark Košice - revizia profesie chladenia

Z dôvodu spokojnosti s predchádzajúcou reviziou v predajni v Bratislave nás investor oslovil s požiadavkou o kontrolu v jeho najnovšej predajni v Košiciach.

Klimatizovanie priestorov Technickej Inšpekcie, Bratislava

Pre nášho zákazníka sme realizovali dodávku a nainštaláciu klimatizačných zariadení do prístavby hlavnej budovy. Z dôvodu veľmi dobrych skúseností sme nášmu zákazníkovi odporučili invertorovú multisplit vonkajšiu jednotku LG s chladiacim výkonom 7,1 kW. Pre vnútorné priestory sme vybrali dve jednotky Libero E, každá s chladiacim výkonom 3,5 kW. Táto kombinácia poskytuje výborný výkon spojený s ekonomickou a bezproblémovou prevádzkou.

Billa Maxx Bratislava - revizia profesie chladenia

Pre investora predajne sme na jeho požiadanie vykonali reviziu dodávky a inštalácie profesie chladenia. Na kontrole sme strávili spolu 48 osobohodín.